Błonnik- co to i gdzie jest najlepsza cena? - Czyli co? gdzie? kiedy?

            Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienne spożycie błonnika powinno wynosić 20-40 g!!!
Źródłem błonnika pokarmowego są m.in. warzywa, owoce, produkty zbożowe (otręby zbożowe, kasze, naturalne płatki zbożowe, musli, niełuskany ryż, pieczywo razowe i pełnoziarniste) i nasiona roślin strączkowych. Błonnika nie zawierają m.in. mięso, ryby, mleko, jaja, alkohole, masło, oleje i inne produkty tłuszczowe.

            20-40g, niby tak niewiele, a jak niewielu z nas udaje się choćby i tyle spożyć. Trudno się dziwić, produkty naturalnie zawierające błonnik nie należą do najczęściej wybieranych. Jaka jest na to rada? Zakup błonnika jako suplementu diety? Niestety wciąż świadomość ludzka w temacie skutecznego (jak i w tym przypadku taniego) odchudzania jest nikła.

Kilka podstawowych zalet błonnika:
  • wspomaga odchudzanie, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi.
  • obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów.
  • zmniejsza wydzielanie insuliny i reguluje gospodarkę hormonalną naszego organizmu
  • pomaga w trzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi.
  • suplementowanie błonnika jest konieczne przy stosowaniu diety wysokobiałkowej
            Dieta wysokobiałkowa jest złożona głównie z produktów o wysokiej zawartości białka, co
niekorzystnie wpływa na proces trawienia. Błonnik reguluje perystaltykę jelit i pomaga w
utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi, co jest także istotne podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

            Jeżeli zatem nasza dieta jest uboga w błonnik, warto go suplementować. Tu mamy do wyboru błonnik w tabletkach, lub naturalny błonnik w proszku, warto jednak pamiętać, że o bioaktywności decyduje wysoki stopień rozdrobnienia, a forma sypka zwiększa obszar oddziaływania na organizm człowieka.

            Ceny kształtują się od kilkunastu do kilkuset złotych, w zależności, czy jest to forma tabletkowa czy sypka, naturalna czy "doprawiana" licznymi dodatkami, które w różny (niekoniecznie pozytywny) sposób wpływają na działanie błonnika.

            Pozostawmy jednak sprawę tzw. smakowych błonników.
Pozostaje kwestia: czy kupić tańszy błonnik tabletkowy czy droższy, ale i bardziej skuteczny błonnik sypki. Cena nie pozostaje bez znaczenia, nie mniej jednak różnice nie są tak duże, a na dłuższą metę, biorąc pod uwagę skuteczność, należy wybrać formę sypką. W zależności od ilości sztuk można kupić już za ---> kliknij i sprawdź cenę <---, dodatkowo otrzymując gratisy w postaci książek o odchudzaniu.

Zainteresowanych odsyłamy na tą stronę